Hírek

Versenyeredményeink

2017. április 06. 11:39
Címkék: verseny

A Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium versenyeredményei a 2016/17-es tanév első félévében

Zárójelben a felkészítő tanárok neve olvasható.

Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny – OKTV

Továbbküldött dolgozatok tantárgyanként:

  • kémia: Papp György Bence 12. B (Nagy Zoltánné)
  • informatika: Mezei Bence 12. A (Varga Sándor)
  • történelem: Nagy Zoltán 11. A (Bencze Andrea)
  • angol: Török Zoltán 12. B (Uzonyi Annamária)
  • biológia: Csiki Dzsesszika, Kertész Tamara 11. A; Dobozi Otília, Kecskés Anna, Kozák Kata, Molnár Dorka 12. A; Alföldi Máté, Brendzsák Barbara, Gergely Péter, Papp György Bence 12. B (Maginé Seres Marianna, Nagy Katalin)

A verseny második fordulójába jutottak:

  • kémia: Papp György Bence 12. B
  • biológia: Gergely Péter, Papp György Bence 12. B

Versenyek tantárgyanként:

Magyar nyelv és irodalom, történelem

  • Implom József Helyesírási Verseny – megyei fordulóba jutott Kovács Adrienn (10. B) (Dér Balázsné Dobi Inci)
  • X. Egyházmegyei Szavalóverseny – Varga Laura (8. A) arany fokozat (Jalkócziné Barna Zsuzsa, Vargáné Sárosi Ildikó)
  • „Illyés Gyula” VIII. Nemzeti vers- és prózamondó verseny – Erdei Ferenc (11. A) – bronz diploma (Kovács Margit Katalin)
  • X. „Versvarázs” Versmondó Találkozó: Juhász Fanni 9. A – I. helyezés; Varga Laura (8. A) – különdíj (Jalkócziné Barna Zsuzsa, Kovács Margit Katalin, Vargáné Sárosi Ildikó)
  • IX. Vihar Béla Versmondó Verseny – Varga Laura (8. A) – I. helyezés (Kovács Margit Katalin, Jalkócziné Barna Zsuzsa)
  • Az 1956-os forradalom 60. évfordulója tiszteletére meghirdetett városi pályázat: Dulavics Dóra 12. B – II. díj (Kovács Margit Katalin)
  • Váci Hét – történelmi csapatverseny – regionális – I. és II. helyezés, Borbély István, Nagy Zoltán, Gonda Attila (11. A) (Bencze Andrea), Kiss Zoltán, Nagy Máté, Halász Dániel (12. A) (Vargáné Sárosi Ildikó)

Hitélet, ének

  • VI. Országos Teremtésvédelemi Verseny – 1. helyezés (országos) Alföldi Máté, Brendzsák Barbara, Csorvási Vanda, Várkonyi Dániel (12. B) (Kocsis Áron)
  • VII. Országos Egyházi Népének Verseny, II. helyezés – Borsi Eszter Panna, Varga Anna 11. B, IV. helyezés – Magi Angyalka 9. A , VI. helyezés – Fűz Vivien 8. A, Jenei Zsanett 7. A (Haranginé Simon Tímea)

Matematika

  • Bolyai Matematika Csapatverseny - László Andrea, Lente Gréta, T. Tóth Petra 9. B, Molnár Flóra 9. A – területi XVI. helyezés, Kovács Ákos, Major Ágnes, Papp Alexandra, Varga Gábor 10. A – területi XXI. helyezés (Kozmáné Mórocz Mónika, Fehérvári János, Varga Sándor)
  • Kockák Hete - Logikai verseny: Bohács Bence 7. A – 1. helyezés, Varga Laura 8. A – 1. helyezés, Alapműveleti verseny: Bohács Bence 7. A – 2. helyezés, Varga Laura 8. A – 1. helyezés, Csapatverseny: Balogh Nóra, Varga Luca, Kovács Flóra, Orosz János 8. A – 2. helyezés Rab Nóra, Rab Réka, Gönczi Regő, Takács Veronika 7. A – 3. helyezés (Baloghné Baranyi Judit, Kozmáné Mórocz Mónika)

Természettudományok

  • Dr. Árokszállásy Zoltán országos biológia-környezetvédelmi verseny Fehérvári Nándor (10. A) – bejutott az országos döntőbe (Maginé Seres Marianna)
  • Komlex természettudományi verseny csapatverseny: 1. helyezés: Bohács Bence, Jenei Zsanett, Jónis Mónika (7. A), II. helyezés: Legány Tünde, Kiss Fanni, Puskás Fanni (8. A), V. helyezés: Horváth Lotti, Mirkó Anna, Fehérvári Dóra (7. A) (Fejér Imre, Kállainé Laufer Erzsébet, Maginé Seres Marianna, Nagy Katalin, Nagy Zoltánné)

Sport

  • Kézilabda Diákolimpia: megyei I. helyezés, országos elődöntő I. helyezés - Mezei Petra, Péter Bettina, Tar Csenge (11. A); Balázs Bettina (11. B); Dorogi Dorina, Nagy Viktória, Szabó Anikó (10. A); Baráth Lúcia, Reszegi Panna Lili (9. B) (Molnár András)
  • Röplabda „Mikulás Kupa” megyei III. helyezés - Kovács Tamás, Pongor Gergő, Kelemen Tamás, Czifra Miklós (12. C); Varga Lehel, Majoros Márk, Erdei Ferenc, Keserű Máté (11. A) (Sinka Györgyné)

Tánc

  • VI. Országos Mazsorett Fesztivál: „Szivárvány” mazsorett csoport – arany minősítés Kökényesi Erika, Tóth Aliz, Zsadányi Szelina, Tanyi Gabriella (11. B) (Balog-Tóth Zita)
  • Országos Látványtánc fesztivál – arany minősítés: Murvai Dóra 11. B

Egyéb versenyek

  • Pénzügyi tudatosság verseny: I. helyezés – 12. B osztály (Kocsis Áron)
  • Horváth Anna (12. B) a Mensa HungarIQa tagja lett, vagyis az emberek 98 százalékánál magasabb az IQ-ja.

Minden versenyzőnek és felkészítő tanárnak gratulálunk!