Vendég a kendó hazájából

2017. április 06. 11:32

Bizonyára sokaknak feltűnt, hogy az elmúlt hónapokban egy japán fiatalembert lehet látni a belvárosban, a szupermarketekben. Atsuto Ususi – a huszonhárom éves testnevelő tanár – annak a japán testvériskolai kapcsolatnak a keretében érkezett Nánásra, amely 2014 tavaszán jött létre a Miyakonojo-higashi Középiskola és a Kőrösi gimnázium között.

Az elvi megállapodást követően 2016 októberében köszönthettük a Miyakonojo-higashi Középiskola tulajdonosát, Yutaka Shimizut; Abe Tetsushit, a Magyar-Japán Kendo Klub szakmai igazgatóját és a fiatal kollégát a Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnáziumban.

Atsuto, azon túl, hogy a testnevelésórákon hospitál és gyakorlatot szerez, kendóedzéseket tart az általános iskolában, a kendószövetség révén pedig járja az országot és Európát. Nagyon segítőkésznek, kedvesnek tartja a nánásiakat, a magyarokat. Az eddigi tapasztalatai alapján japán társaikkal ellentétben az itteni diákok sokkal aktívabbak, nyitottabbak, bátran kifejezik véleményüket, azonban kevesebbet sportolnak.

Különleges és megtisztelő lehetőség számára, hogy itt élhet, tanulhat, fejlődhet. Tervei között szerepel, hogy megismerje az itthoni, illetve megismertesse velünk a japán kultúrát, megtanulja nyelvünket, és kendót tanítson nemcsak Magyarországon, hanem Európában is. Azt reméli, hogy két év elteltével valóban példaképként térhet majd haza Japánba.

Dér Balázsné Dobi Inci